سوالی دارید؟

  • نحوه خرید چای در سایت دیلوانو چگونه است؟

پس از انتخاب محصول، اضافه نمودن آن به سبد خرید و ثبت اطلاعات شخصی خود مانند نام و آدرس و ... می توانید از طریق درگاه های موجود در سایت پرداخت را انجام داده و خرید خود را نهایی کنید.

  • زمان ارسال خرید های من به چه صورت است؟

سفارشات ثبت شده تنها در روز های زوج ارسال میشوند. ایام تعطیل از این قاعده مستثنی بوده و سفارشات در اولین روز زوج و کاری بعد از آن ارسال خواهند شد.

  • کالای من چگونه ارسال میشود؟

بسته های ما به طور پیشفرض توسط پست ارسال خواهند شد. چنانچه تمایل دارید از طرق دیگر بسته خود را تحویل بگیرید با کارشناسان ما از طریق راه های ارتباطی موجود، در ارتباط باشید. (با توجه به حضور دفتر ما در شهر رشت اگر در این شهر حضور دارید میتوانید توسط پیک و یا مراجعه حضوری نیز بسته خود را دریافت کنید.)

  • بسته ها تا چه مدت بعد از تکمیل سفارش به دستم خواهد رسید؟

سفارشات خارج از رشت به طور معمول تا ۳ روز کاری به مقصد میرسند. لازم به ذکر است که پست جمهوری اسلامی ایران همزمان با ارسال بسته، پیامی حاوی کد رهگیری برای شما ارسال خواهد کرد. در هر لحظه میتوانید توسط این کد بسته های خود را توسط سایت پست رهگیری کنید. اگر بعد از گذشت مدتی غیر معمول (بیش از یک هفته) هنوز بسته ها را دریافت نکرده اید حتما از طریق راه های ارتباطی موجود با ما در ارتباط باشید.

  • شرایط بازگرداندن کالا در دیلوانو چگونه است؟

در صورتی که پلمپ کالا باز نشده باشد تا مدت زمان ۷ روز امکان مرجوع کردن کالا توسط شما وجود خواهد داشت.(قابل ذکر است در این مورد هزینه مرجوع کردن کالا با مشتری است.)

در صورتی که پلمپ کالا باز شده باشد در دو مورد امکان عودت آن وجود خواهد داشت: (در موارد زیر هزینه ی استرداد و ارسال مجدد کالا با دیلوانو خواهد بود.)

۱.بسته هنگام رسیدن به دست شما، پیشاپیش مخدوش شده باشد. در این هنگام از طریق شماره ی واتسپ موجود با ما در ارتباط بوده؛ عکسی از بسته برای ما ارسال کنید تا روند مرجوعی تسریع شود.)

۲. در محتوای بسته بندی چیزی به غیر از چای سفارش شده، دیده شود.

  • روند استرداد وجه به چه صورت انجام می پذیرد؟

در صورت لغو سفارش و یا عودت کالا در اسرع وقت با شما تماسی به منظور دریافت اطلاعات حساب و هماهنگی های برگشت کالا گرفته شده و به محض رسیدن بسته ی چای به دست ما مبلغ به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

  • نحوه پشتیبانی و ارائه خدمات پس از فروش در دیلوانو چگونه است؟

ما همواره از طریق شماره ی ۰۹۳۹۹۲۷۴۸۵۳ پذیرای صدای گرم شما هستیم. در صورت وجود هرگونه سوال در خصوص نحوه دم آوری و استفاده از محصول و یا هر سوال دیگری میتوانید از طریق همین شماره (تماس + واتسپ) سوالات خود را با ما مطرح کنید.

  • در چه زمان هایی میتوان با کارشناسان دیلوانو ارتباط برقرار کرد؟

بجز روز های پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل که میتوانید در ساعات اداری با ما تماس بگیرید؛ از طریق شماره ی موجود و اپ واتسپ نیز میتوانید ۲۴ ساعته و در تمامی ایام سال با ما در ارتباط باشید. ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.